Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Відділ міжнародних зв’язків інформує: Міжнародна організацією з міграції проводить п’яту міжнародну конференцію «Міжнародні перспективи співробітництва правоохоронних органів у борот

27.03.2009

Відділ міжнародних зв’язків інформує:
Міжнародна організацією з міграції проводить П’яту міжнародну конференцію
«Міжнародні перспективи співробітництва правоохоронних органів у боротьбі з торгівлею людьми»

ПРАВООХОРОНЦІ З 25 КРАЇН СВІТУ НА П’ЯТІЙ МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ШУКАТИМУТЬ НАЙКРАЩИЙ ШЛЯХ БОРОТЬБИ З ТРУДОВИМ РАБСТВОМ

     Бажаючі запрошуються відвідати прес-конференцію з нагоди відкриття роботи п’ятої міжнародної конференції правоохоронних органів, яка присвячена темі протидії торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Прес-конференція відбудеться у вівторок 31 березня з 9:00 до 9:30 години в приміщенні «Президент Готелю» за адресою вул. Госпітальна, 12, 1-й поверх, конференц-зала, секція A-C (Реєстрація розпочнеться о 8:30). Акредитація на прес-конференцію завершується до кінця понеділка, 30 березня. З питань акредитації та більш детальної інформації, будь ласка, звертайтеся до Представництва МОМ за телефоном (050) 904 22 61. У прес-конференції братимуть участь Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Стефан Гуллгрен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Уффе Балслев, старший координатор програм Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Дайва Вілкєліте та міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко (потребує підтвердження).
     31 березня о 9:30 в Києві розпочинає роботу п’ята міжнародна конференція «Міжнародні перспективи співробітництва правоохоронних органів у боротьбі з торгівлею людьми», яка присвячена темі протидії торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Конференція відбуватиметься в рамках угоди між Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Міністерством внутрішніх справ України за сприяння Шведської агенції міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA) та Міністерства закордонних справ Королівства Данії. Конференція відбуватиметься три дні поспіль у приміщенні «Президент Готелю» (вул. Госпітальна, 12).
 
     У роботі конференції візьмуть участь більше ста правоохоронців-практиків з двадцяти п’яти країн світу – Таїланду, Туреччини, США, країн-членів Європейського Союзу, а також Білорусі, Молдови, Грузії, Ізраїлю та інших країн. Під час конференції розглядатимуться правове визначення трудової експлуатації, основні характеристики елементів злочину, міжнародні інструменти обміну оперативною інформацією, а також будуть вироблені практичні рекомендації для урядів країн-учасників задля вдосконалення механізмів протидії цьому транснаціональному злочину. 
 
     Експерти Скотленд-Ярду, Департаменту юстиції США, державної прокуратури Таїланду та інших установ поділяться досвідом своїх країн у сфері протидії злочинам торгівлі людьми. Конференцію відкриватимуть Надзвичайний та Повноважений Посол Королівства Швеція в Україні Стефан Гуллгрен та Надзвичайний та Повноважений Посол Королівства Данія в Україні Уффе Балслев.
 
     Злочин торгівлі належить до найбільш небезпечних видів транснаціонального злочинного бізнесу та є зухвалим порушенням прав людини. За оцінками експертів Організації Об’єднаних Націй, цей вид злочину посідає третє місце за рівнем кримінальних здобутків після торгівлі наркотиками та зброєю. Протиправна діяльність злочинців є вагомим фактором посилення соціальної напруги, перешкоджає оздоровленню національної економіки та ставить під загрозу здійснення позитивних перетворень на шляху побудови правової демократичної держави.
 
     Згідно з офіційною статистикою Міністерства внутрішніх справ України, тільки протягом минулого року органами внутрішніх справ виявлено 322 факти торгівлі людьми (з них 53 факти – трудової експлуатації), припинено діяльність 18 організованих злочинних груп, що діяли в цій сфері. До кримінальної відповідальності притягнуто 264 особи. Встановлено та повернуто в Україну 342 потерпілих від торгівлі людьми, у тому числі 37 неповнолітніх.
 
     «Торгівля людьми – одна із найскладніших проблем, що давно вийшла за межі окремих держав і посідає провідне місце у сфері міжнародної злочинності», вважає координатор Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн. «Питання боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми з метою примусової праці, на жаль, набуває все більшої актуальності в світі. Розслідування цієї категорії злочинів ускладнюється небажанням постраждалих звертатися до правоохоронних органів та свідчити в суді. За таких обставин міжвідомче співробітництво та координація діяльності правоохоронних органів у цій сфері набувають особливого значення».
 
     За словами представника МОМ, сьогодні міжнародний кримінальний світ є добре організованим. Тому в наш час дуже важливим є спільно побудувати сильну світову мережу фахівців, яка  б змогла боротися з сучасними формами трудового рабства.
 
     Київська конференція стане логічним продовженням попередніх міжнародних зустрічей експертів, які вже мали місце в Мінську в травні 2003-го року, Києві в травні 2004 року, Кишиневі  в травні 2005-го року та Мінську в квітні 2007-го року, по завершенні яких були вироблені Рекомендації з міжнародного операційного та судового співробітництва у боротьбі з торгівлею людьми. Загалом у конференціях уже взяло участь близько 500 осіб.
 
     За оцінками МОМ, починаючи з 1991 року більше 100.000 українців постраждали від тієї чи іншої форми торгівлі людьми. Починаючи з 2000-го року, Міжнародною організацією з міграції в Україні було надано допомогу близько 5.500 постраждалим від торгівлі людьми, яких було вивезено до 55 країн світу.
 
     Міжнародна організації з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів, заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.
 
     МОМ була заснована в 1951 році. Сьогодні до її складу входить 122 країни-члена та 18 країн із статусом спостерігачів. МОМ має більш ніж 280 представництв у світі. Представництво МОМ в Україні розпочало свою діяльність у 1996 році. В 2002 році Парламент України ратифікував Угоду про членство України в Міжнародній організації з міграції.
 
     Більш детальну інформацію можна дізнатися в інформаційному відділі Представництва МОМ в Україні  за телефонами (044) 568 50 15 або 8 050 904 22 61 або за електронною поштою: pr@iom.kiev.ua, а також на офіційному сайті Представництва МОМ в Україні – www.iom.org.ua та загальному сайті МОМ – www.iom.int.
 
 

 

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ