Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Економісти, правознавці і екологи зібралися у Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка для обговорення проблем держави і способів їх вирішення

28.05.2009

Економісти, правознавці і екологи зібралися  у Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка для обговорення проблем держави і способів їх вирішення.

     Не часто в Луганську на одній території об'єднуються представники трьох наук для обговорення загальних проблем економіки, екології та права. Так в рамках святкування 16-ого Дня народження Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка,  а також у межах декади Дня науки була відкрита Міжнародна конференція «Екологія. Економіка. Право». Із вступним словом виступив ректор університету Віталій Комарницький: «Мені дуже приємно приймати Вас в нашому навчальному закладі. Найщиріші й сердечні вітання співробітникам університету і учасникам конференції, і хотілося б подякувати Вам, що в цей світлий для нас день Ви зараз знаходитеся в стінах нашого університету. Виходячи за межі конференції, можна сказати, що обговорювані теми не просто актуальними на сьогоднішній день. Від найближчого вирішення цих питань залежить майбутнє нашої країни».
     Також тримали слово почесні гості заходу – начальник екологічної інспекції Луганської області – Анатолій Гацько, заступник президії обласної ради з охорони природи – Світлана Черних, перший заступник начальника Державного управління охорони природного довкілля – Володимир Плющєв.
     «Я хочу попросити вас поглянути на проблеми, що обговорюються тут, з різних боків. Економіка і право зародилися давним-давно, а охороною довкілля людство займається лише декілька десятиліть. У наш час екологія – це та сфера діяльності, яка стоїть на межі знищення: руйнується наша земля, знищується родючий шар землі, варварськими методами видобуваються корисні копалини, відходи скидаються у водоймища, в повітря викидається переробка діяльності підприємств, знищуються ліси. Я вважаю такі дії злочинними, оскільки завдається шкода великій кількості людей. Хочу закликати й Вас стати активними поборниками екології. Якщо ми не об'єднаємося зараз з вами для розв’язання проблем, то цього не зробить ніхто», - сказав Анатолій Гацко.
Володимир Плющев продовжив думку попередника: «Користь цієї конференції полягає у тому, що вона направлена на поліпшення екології. Чим більше ми проводитимемо такі конференції, тим більше буде ефективність збереження довкілля». У свою чергу Світлана Черних відмітила: «Університет активно бере участь в щорічних науково-практичних конференціях, природоохоронних заходах, всеукраїнських акціях».
     Актуальними для обговорення стали останні події в державі: тема кризи в контексті історії, питання законодавчої бази, причини фінансової кризи, соціальне положення населення, створення криміногенної ситуації в країні під час кризи. Тему було розглянуто на прикладі кризи в США у 1929-1933 роках. Як зазначили фахівці: «Досвід США того часу цікавий тим, що до влади прийшов Рузвельт. Він прийняв ряд законів, які позитивно вплинули на економіку країни і криза пішла на спад. Головною ідеєю було планування економічних дій. Тисячі людей були направлені на суспільні роботи, будівництво доріг, були створені трудові табори. Заробітна плата видавалася двічі на день, оскільки на видану зарплату вранці вже увечері майже нічого не можна було купити. Такий був рівень  інфляції. Тому США прийшло до рішення ввести систему планування. Чому це актуально на сьогоднішній день? Нещодавно Велика Двадцятка зробила висновок, що ідея федерального капіталізму, заснована на упевненості, саморегулюємий ринок  терпить крах. І помилки у плануванні призвели до того, що відбувається зараз. На даний момент найяскравішим прикладом є закриття підприємств грального бізнесу. Сам підхід не характеризується ні системністю, ні обрунтованістю».
     У цій доповіді так само були обговорені аспекти планування діяльності Верховної Ради і Кабінету Міністрів. «Зміст полягає в тому, щоб на початку року був виданий план регуляторних актів. Надалі цей план розглядається, обговорюється, висуваються зауваження і пропозиції, лише тоді приймаються рішення про дії.
     Якби на початку року було б озвучено, що планується закриття грального бізнесу, ті громадяни, які збираються займатися цим бізнесом, вони б не купували ліцензії, не витрачали гроші. Люди, які працюють в цій структурі, стали б підшукувати роботу. Наприклад, в Росії оголосили, що закриття грального бізнесу почнеться через 8 років. Т.ч. дали час на безболісний перехід.
У нашій країні немає чітких правил гри для всіх суб'єктів. Для уряду, для Верховної Ради і для підприємців. Завдання юристів і завдання нас з вами такі правила створити, що б в майбутньому було розставлено все по місцях» - сказано у доповіді.
     Крім того, було запропоновано до Конституції України ввести спеціальний розділ, присвячений економічній політиці: якої системи притримуватися, яку будувати, які пріоритети розставляти.
Наступного дня був організований виїзд в заповідну зону на Беляєвське  озеро. Там учасники конференції змогли ознайомитися з роботою колективу природоохоронної станції,  на базі військових мисливців  побачити проблеми, які там існують тощо.

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ