Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Запали свічку

30.11.2009

     Запали свічку

     Остання субота листопада тепер на довгі роки носитиме присмак гіркого полину і невимовного смутку – в цей день ми згадуємо всіх безневинно померлих від страшного голоду 1932-1933 років в Україні. 28 листопада 2009 року українці всього світу взяли участь у акціях та заходах, присвячених увічненню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Цього дня о 16 годині у Загальнонаціональній хвилині мовчання вся країна схилила голови та вшанувала пам'ять мільйонів людей, життя яких обірвала голодна смерть на найродючішій землі у світі у мирний час. Відразу після хвилини мовчання розпочалася акція "Запали свічку", що проходила одночасно на всій території України.
     Курсанти Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка приєдналися до всеукраїнської акції та вшанували на плацу навчального закладу загиблих від голоду хвилиною мовчання, після якої в університеті засвітились свічки, як  символ вічної пам’яті про страшні роки  1932-1933 років.

     Довідка:  За даними істориків та соціологів кожний четвертий мешканець Луганщини, Харківщини і Київщини помер від голоду в ті страшні роки.  Згідно досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні становлять 3,2 млн. осіб.[2] За даними інституту демографії та соціальних досліджень в роки Голодомору в містах загинуло 940 тис. працездатного населення (віком від 15 до 60), 262 тис. людей похилого віку і 800 тис. дітей. Серед сільського населення загинуло 660 тис. людей працездатного віку, 242 тис. осіб похилого віку і 594 тис. дітей. За п’ять місяців 1933 року (з березня по липень) в Україні загинуло стільки ж людей, скільки померло за п’ять попередніх років.
     Сучасна громадська думка називає голодомор 1932 – 1933 років в Україні катастрофою ХХ століття. Терор голодом заподіяв смерть мільйонам хліборобів, адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.
     Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.

 

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ