Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Зиму проводжали, весну зустрічали

03.03.2009
 

Зиму проводжали, весну зустрічали у Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.

     Масляниця - споконвічно була слов’янським святомі саме нею проводжали зиму та зустрічали довгоочікувану весну. Лише один навчальний заклад міста святкує Масляницю масштабно й гучно. У Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка святкування Масляної стало давньою традицією ще з часів засновника навчального закладу Едуарда Олексійовича Дідоренка. Дзвінкими бубонцями, гармошками, строкатими фарбами вбрань курсанти та студенти університету вже багато років святкують кінець зими.

     У гості до ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка завітали священнослужителі на чолі з настоятелем Свято-Петропавлівського кафедрального собору протоієреєм Василем Соміком, проректор і співробітники Донбаського державного технічного університету, заступник секретаря сільської ради, ректорат ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, студенти навчальних закладів Луганська та області. Вони ж і були головними дегустаторами і суддями, які обирали найсмачніший символ сонця - Млинець. Такий же круглий і гарячий. З маслом, із сметаною, з грибами, з м’ясом або з варенням - вибір на будь-який смак.

     Втім, приготувати млинці – невелика справа. Найголовніше – їх подати. Млинці із піснями, млинці з танцями, млинці з частівками від циганського табору, від звірів, від козаків, від щирого серця. Столи ломилися від усіляких ласощів. Пузаті самовари з оксамитовим чаєм, запашні в'язки бубликів. Поласували гості, тепер можна і на змагання подивитися.
На плацу було велике спортивне різноманіття: перетягували канат, піднімали гирі, жонглювали, проводили змагання з армреслінгу, тягнули автомобіль тощо. Участь приймали усі, хто хотів показати свою спритність, мужність та силу.

     Під патронатом центра дозвілля та за ініціативою студентсько-курсантського самоврядування свято було зроблено яскравим, незабутнім, веселим та динамічним. Театралізовану частину узяв на себе студентсько-курсантський самодіяльний театр «Фенікс». Виступали квартет «КПП», випускник ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка 2000 року Олександр Багдашка, артисти Інституту культури та мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, маленька зірочка центру дозвілля Дар’я Чеботькова. Аукціон з продажу речей, подарованих самоврядуванню викладачами спеціально до свята; рапорту про звільнення тощо; дискотеку та розважальні конкурси проводили команда КВК ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка «Другой мир» - багаторічні чемпіони кубку ректора навчального закладу та учасники Київської ліги КВК. Гроші, отримані від аукціону, підуть на благодійність дітям-сиротам одного з дитячих будинків Луганська чи області.

     «Незважаючи на економічні потрясіння дуже важливо бути разом. Сьогодні свято зібрало на плацу представників усіх прошарків молоді, усіх структурних підрозділів навчальних закладів Луганщини. Саме це є символом нашої єдності і відповіддю на економічну кризу», - зазначив ректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький. 

     Вирушає Масляниця, а разом з нею і зима. Вирушає під звук капелі. Весна вступає у свої права.

Олена Шенцева

 
 
 
всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ