Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Курсанти ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка у Росії навчались виявляти сліди втручання у банкомати та вилучати вибухові пристрої

22.05.2009

   Курсанти ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка у Росії навчались виявляти сліди втручання у банкомати та вилучати вибухові пристрої.

      Луганськ і Волгоград хоч і знаходяться у різних країнах, але все ж таки не чужі один одному міста. В черговий раз курсантів і викладачів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка та Волгоградської академії МВС РФ поєднала спільна мета – поділитись досвідом навчання та виховання, вивчити методики викладання матеріалу, перейняти найкраще.
Курсанти Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка відвідали Волгоградську академію вже вчетверте. Як розповідає співробітник кафедри криміналістики ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка Володимир Бондар, візит складався з ознайомчої екскурсії академією, та навчально-методичних курсів, в рамках яких курсанти ознайомились з особливостями огляду місця злочину, пов’язаного із вибухом й сучасними можливостями в вибуховотехнічних експертиз у розслідуванні злочинів. Крім того, у гостей з Луганська була можливість на власні очі побачити роботу відділу віз та реєстрацій головного управління Волгоградської області. «Справа в тім, що у Волгограді активно запроваджується система сучасних біорітмічних технологій у діяльність паспортної служби - реєстрація людини за підписом, структурі райдужної оболонки ока, термограмі обличчя, розподіленням вен на руці, лінією росту волосся.  Робиться це з метою інтеграції у подобному контексті з правоохоронними органами інших держав і таким чином оптимізувати процес пересування своїх громадян за кордон. І найголовніше, це дає змогу протистояти підробкам паспортів. Разом з тим, створюється база даних, за допомогою якої можна буде моментально людину ідентифікувати. Користуватися цією системою мають право усі правоохоронні органи, а також митниця. Коли людина перетинає кордон, митник уже має усі дані про людину   і навіть чи знаходиться вона у розшуку», - зазначив він. Крім того, у Росії сьогодення створюється система 6.12, яка має необмежені можливості від моніторингу сотового зв’язку і мережі Інтернет. Таким чином, відправлене СМС п’ятирічної давнини можна відновити та роздрукувати, дізнатись, де зараз знаходиться телефон, з якого воно було відправлене.  Але найбільший інтерес у курсантів та викладачів ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка викликала методика боротьби із терористичними актами та методики виготовлення та знешкодження бомб. «У Волгограді було скоєно декілька вибухів, терористи нападали на солдат у центрі міста. За фактом цих злочинів було організовано огляди місця злочину. Слід зазначити, що  у будь-якого вибуху слідова картина є дуже обширною. Одному чи двом співробітникам провести огляд нереально, тому до цього процесу  залучали курсантів академії. Крім того, у нас була невелика лекція про можливості балістичної експертизи,  ми ознайомились з наробками з науково-методичного забезпечення слідчих, оперативників та експертів у польових умовах. Тобто сьогодні російська слідча валіза устаткована необхідною технікою так, що справи загальнокримінального направлення можна розслідувати прямо на місці злочину. Крім того, у кожного експерта є GPS-навигатори  та новітні прибори вилучення мікрооб’єктів. У  нас, нажаль, такого немає», - розповідають курсанти Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.  
У вільний від занять час курсанти та викладачі ЛДУВС змогли ознайомитися з містом, відвідали меморіальний комплекс «Мамаїв курган», музей-панораму «Сталінградська битва». Втім, цього року культурно-масова програма дещо відрізнялась від минулорічних. Попри відвідання традиційних пам’яток  Волгограду, гості  з Луганська змогли побачити  маловідомі місця – Волго-Донський канал імені Леніна, німецьку колонію-поселення Сарепу, створену за наказом Катерини ІІ, Єгренінське джерело мінеральної води, яке за своїми цілющими властивостями не чим не оступається кавказьким.  
Тепер луганчани готуються до візиту курсантів з Волгограду, щоб поділитись своїм досвідом роботи, методичними наробками та показати пам’ятки й історичні місця Луганщини.  

         

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ