Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка приймав перших проректорів вищих навчальних закладів системи МВС України

28.02.2009

 Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка
приймав перших проректорів вищих навчальних закладів системи МВС України.

     Семінар-нарада перших проректорів та перших заступників начальників вищих навчальних закладів системи МВС України з навчальної та методичної роботи, начальників навчально-методичних центрів та відділів відбувся під егідою Міністерства внутрішніх справ України та Департаменту науки та освіти МВС України на базі Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.
     На нараді було обговорено проблеми якості підготовки фахівців для системи МВС України, проблемні питання дворівневої системи підготовки фахівців («бакалавр» - «магістр») у навчальній роботі та кадровому забезпечені, на кафедрі криміналістики було проведено відкриту лекцію-телеміст з Омською академією МВС РФ та обговорення теми використання інноваційних технологій у навчальному процесі, практика створення та використання електронних підручників і посібників,  відвідування занять з вогневої підготовки та зі спеціальної фізичної підготовки, ознайомлення з роботою курсантів у бібліотеці, аудиторіях, гуртожитку університету, у комп’ютерному класі, під час самопідготовки.
     Луганщина була обрана точкою збору невипадково. Серед вузів системи МВС України ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка є сильним і потужним навчальним закладом. І не менш важливим є й те, що з першого дня заснування університет працює за кредитно-модульної системою, тому приєднання до Болонської хартії для ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка не стало нововведенням. Викладачі вже достатньо довго працюють в такому режимі, тому саме наш навчальний заклад був обраний для проведення цього семінару.
     Обговорювалися актуальні теми: фінансування університетів системи МВС, навчально-виховна та методична робота, запровадження Болонської системи оцінювання та вирішення питань її адаптації, дворівнева система навчання, обговорення новітніх методів, технологій викладання.
     Від ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка тримали слово перший проректор Елеонора Володимирівна Віленська та ректор Віталій Мар'янович  Комарницький.
     «Болонська система навчання у ВНЗ має специфічний характер і на відміну від інших навчальних закладів України, що  не належать до  системи МВС, ми маємо такі предмети, як тактико-спеціальна підготовка, бойова та фізична підготовка, оперативно-розшукова діяльність. Втім, ми намагаємось моделювати ситуацію. Також в процесі навчання ми зіткнулися  з деякими суперечностями. Болонська система передбачає двоступеневу систему навчання – «бакалавр» та «магістр»,  а «спеціаліст», як категорія, скоро зникне, але по класифікатору не зрозуміло – «бакалавр» - це слідчий, чи хто інший», - сказав ректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький.
      Щодо теми грошей, ректор заявив: «Проблема фінансування – це проблема державного рівня, зрозуміло, що міліція поза державою бути не може. Але ми робимо все, щоб в нашому університеті грошових заборгованостей  не було». 

Олена Шенцева

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ