Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Масляна в формі. У Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка зиму проводжали - весну зустрічали

12.02.2010

Масляна в формі. У Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка зиму проводжали - весну зустрічали

     Масляна завжди була одним з радісних і світлих свят в Україні. Цілий тиждень українці проводжали набридливу зиму, випікали млинці й ходили один до одного в гості. І не було у слов’ян свята, яке б проходило так само весело й гучно, як Масляна.
     У Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка збереглася традиція запрошувати до себе гостей для проводів зими й святкування Масляного тижня. «Уже протягом восьми років ми проводимо такі заходи в нашому університеті», - зазначив ректор ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, полковник міліції Віталій Комарницький, - «Масляна стала нашою своєрідною візитною карткою, адже студенти всієї Луганщини приїздять до нас на свято, а наші студенти і курсанти, в свою чергу, із задоволенням чекають гостей. Сьогодні будуть, традиційні для слов’ян богатирські ігри (перетягування канату. штовхання автомобілю, гирьові змагання), а також прекрасний конкурс млинців. Я беру участь у конкурсах на правах члена журі. Переможцям - подарунки».
     Після прийняття християнства, жодне свято у слов’ян не проходило без благословення представників святої церкви. У ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка пам’ятають цю традицію, тому  перед початком свята всі присутні отримали благословення від настоятеля Свято-Петропавлівського храму, протоієрея Василя Сомика: «Святкувати Масляну потрібно так само, як ми й святкуємо: весело, радісно, адже людина зараз готується до днів Божого посту. Ми дуже раді, що молодь  ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, пам’ятаючи наші слов’янські й православні традиції, не втратила тих значень, тієї радості, того захвату, який ми бачимо сьогодні. Зі святом, вас, мої дорогі, хай воно стане радісним для вас».
     Рум’яні млинці – обов’язковий атрибут Масляної – мають ритуальне значення: круглі й гарячі, вони являють собою символ сонця, яке горить все яскравіше. Курсанти й студенти ЛДУВС  ім. Е.О. Дідоренка підійшли до конкурсу млинців, як годиться, з фантазією. Для дегустації були представлені «Млинці небожителів», млинці «Комарницькі», «Новаковські», «Бачурінські», млинці «Інь-Ян», «Сакура» з найрізноманітнішими начинками: від джемів і варення до риби, грибів, ікри, сиру.  Презентація супроводжувалася яскравими костюмами, відповідними до тематики млинців, піснями циган, водінням ведмедя.  Сумніватися у тому, що курсанти й студенти самі приготували млинці не доводилося, адже частування смажилося прямо під час дегустації. Оксамитовий чай з пузатих самоварів, пахущі в’язанки баранок додавали народного колориту  й затишної атмосфери.
     Посмакували гості, тепер можна й силою помірятися. Перетягування канату, штовхання автомобілю, піднімання на стовп за подарунками, армреслінг – ігри, якими з давнини бавилися українські богатирі.
     Свято затягнулося до самого вечора, адже крім частування на гостей ще чекали театралізована вистава «Проводи зими», гуляння й феєрверк.

  

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ