Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

Навчаємось у західних сусідів

05.11.2009

Навчаємось у західних сусідів

     З 19 по 23 жовтня цього року відбулася сьома навчальна поїздка представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, викладачів вищих навчальних закладів  і бізнесменів усієї України в місто Краснік Республіки Польща. Мерія цього міста одна з небагатьох у Польщі, яка має сертифікат Міжнародної європейської системи якості товарів та послуг та впроваджує передовий європейський досвід у систему управлiння.  
     В рамках проекту «Центр Польсько-Українського співробітництва», який є продовженням Польсько-українського центру суспільної освіти від Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка  Польщу відвідала учений секретар Галина Болдар.  За її словами, відносно вражень і корисного досвіду поїздка була доволі плідною.  Невелике містечко з населенням близько 37 тисяч мешканців зустрів своїми чистотою, ладом та яскравістю. «Нас познайомили з роботою міської ради, інших органів місцевого самоуправління, навчальних закладів. Цікавим є те, що у роботі місцевої влади усе зроблено для зручності людей: готові бланки заяв, електронний документообіг. Моя наукова діяльність пов’язана з кримінальним правом, але як викладач і як просто громадянин я цікавлюсь й адміністративним правом, системою фінансування, системою надання соціальних гарантій, забезпечення житлом, проблеми боротьби із безробіттям. Ці питання мені здалися досить цікавими».
     Але крім адміністративного устрою Республіки Польща гості змогли відвідати гімназії й ознайомитись з новаторськими методами навчання та виховання. «Мені дуже сподобалась система заохочень дітей, яку можна використовувати й у системі роботи  вишів. Існують декілька категорій, за якими заохочують учнів, але найголовніше – наочність цих заохочень: фотографію дитини-переможця розміщують на своєрідній дошці пошани, вручають певний символ або статуетку відповідної номінації. На мій погляд, це дуже важливо й дозволяє вирішити  горезвісну проблему стимулювання курсантів і студентів до навчання. Звичайно, у нас є аналоги, але категорії можна дещо розширити», - говорить Галина Болдарь.
     В рамках реалізації проекту підготовки до Євро-2012 у двох з восьми шкіл збудовано нові спортивні майданчики, майже у центрі міста розташований Великий міський центр рекреації і порту, до складу якого входять два басейни, стадіони, тенісні корти, а також дитячий майданчик.
     «Звичайно, позитивний досвід необхідно переймати. І те, що представників України знайомлять з передовими досягненнями є значним кроком до нового ступеню розвитку», - зауважила учений.

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ