Навчально-консультаційний пункт Луганського Державного Університету Внутрішніх Справ імені Е. О. Дідоренка у місті Миколаєві

1 грудня в усіх країнах світу відбуваються заходи, спрямовані на інформування людей про профілактику ВІЛ

02.12.2009

     1 грудня в усіх країнах світу відбуваються заходи, спрямовані на інформування людей про профілактику ВІЛ

     Ще ніколи людство не зустрічалося з вірусом, який би діяв так руйнівно, як вірус імунодефіциту людини і так би загрожував існуванню суспільства. ВІЛ безжалісно забрав десятки мільйонів життів, не реалізованих в родині та у громаді.
     В Україні за останні п’ять років кількість випадків ВІЛ-інфекцій зросла в 20 разів. За оцінками фахівців майже 400 тисяч громадян живуть нині з ВІЛ/СНІДом, а це майже 1%  дорослого населення (переважно молодь від 20 до 30 років). Тільки за вересень цього року зафіксовано 1652 нових випадки ВІЛ-інфекції, 363 – СНІДу. За оцінками експертів, у 2014 році загальна чисельність ВІЛ-інфікованих громадян складатиме від 479 до 820 тисяч.  
     Як зазначають представники Луганського обласного Товариства Червоного Хреста, під загрозою такого безпрецедентного наступу ВІЛ/СНІДУ потрібні нові підходи, рунтуються на ефективному і плідному партнерстві держави і громадськості. Особливо у справі поліпшення просвіти населення й передусім молоді щодо запобігання вірусу.  На сьогодні немає радикальних засобів лікування СНІДу, тому головною зброєю у боротьбі із поширенням вірусу є запобігання новим випадкам інфікування. Йдеться передусім про відмову від ризикованої поведінки – сексуальної чи залежної від наркотику, яку людина може контролювати та змінювати за власним бажанням.

     Єдиний спосіб визначити зараження – здати кров на ВІЛ. Це можна зробити у будь-якому медичному закладі області.

     Сьогодні ВІЛ- інфекція - це не вирок. При здоровому способі життя, виконанні усіх рекомендацій лікаря у ВІЛ-позитивного ще протягом багатьох років може не бути клінічних проявів захворювання. У разі їх прояву використовується високоактивна антиретровірусна терапія.     
 
     Уникайте – випадкових статевих контактів. Одноразовими та стерильними повинні бути голки та шприци, за допомогою яких вам роблять ін’єкції. Не користуйтеся  загальними лезами для гоління, чужими зубними щітками, нестерильними інструментами для гігієни.
      

всі новини
НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ
ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ІМЕНІ Е. О. ДІДОРЕНКА
У МІСТІ МИКОЛАЄВІ